Medal Targów iENA 2018 dla Zincpower

W dniach 1–4 listopada odbyły się w Norymberdze 70. Międzynarodowe Targi iENA 2018: Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty zorganizowane przez AFAG Messen und Ausstellungen GmbH.

Medal Targów iENA 2018 dla Zincpower

Targi iENA są jedną z najstarszych i największych wystaw wynalazków w Europie i na świecie i od 1948 r. służą wynalazcom z całego świata do prezentowania międzynarodowym specjalistom swoich pomysłów, prototypów i zaawansowanych technologii oraz do nawiązywania kontaktów z potencjalnymi producentami i użytkownikami. Zakres targów obejmuje m.in. innowacje w takich dziedzinach jak: motoryzacja, medycyna, budownictwo, materiały biurowe, komputeryzacja, elektrotechnika, elektronika, mechanika, urządzenia domowe. Wystawie towarzyszy sympozjum twórców wynalazków SIGNO.     

Na tegorocznych targach zaprezentowano ponad 700 innowacyjnych rozwiązań z różnych dziedzin – od pomocnych w życiu codziennym po wynalazki high-tech. Polacy prezentowali swoje innowacyjne rozwiązania na stoiskach Agencji Promocyjnej INVENTOR i Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Na stoisku Agencji INVENTOR zaprezentowano 31 wynalazków i innowacyjnych technologii opracowanych w instytutach badawczych, na wyższych uczelniach i w innowacyjnych przedsiębiorstwach. 

Polskie innowacyjne rozwiązania zostały nagrodzone 28 medalami: 4 złotymi, 10 srebrnymi i 14 brązowymi. Wystawcy otrzymali również nagrody specjalne przyznane przez organizacje wynalazcze i instytucje naukowe z Niemiec, Chorwacji i Tajwanu.

Srebrnym medalem nagrodzono  rozwiązanie „Nowa generacja antykorozyjnych pigmentów cynkowych o ulepszonych właściwościach ochronnych, użytkowych i ekologicznych” (fot. 2). Przedmiotem wynalazku są antykorozyjne grunty ze zmniejszoną zawartością pigmentów cynkowych, o właściwościach lepszych niż grunty wysokocynkowe, opracowane w ramach projektu CORNET ZincPower realizowanego przez Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników (IMPiB), Instytut Badawczy Dróg i Mostów (IBDiM) oraz Instytut Fraunhofera Inżynierii Produkcji i Automatyki (IPA).  Rozwiązanie to otrzymało ponadto nagrodę specjalną od Tajwańskiej Ligii Wynalazców (Taiwan Prominent Inventor League).

  

Firmy wspierające PSK

Reklama