Książka: Corrosion and Corrosion Control An Introduction to Corrosion Science and Engineering

Do czwartego wydania książki pt.: „Corrosion and Corrosion Control” skłonił Autorów (R. Winston Revie i Herbert H. Uhlig) ogromny postęp w zakresie wiedzy na temat korozji, nowych materiałów konstrukcyjnych odpornych na agresywne środowiska i materiałów do zabezpieczeń przeciwkorozyjnych, a także rosnące ciągle wymagania użytkowników.

Książka: Corrosion and Corrosion Control An Introduction to Corrosion Science and Engineering

Książki, które umożliwiają poznanie zjawisk korozyjnych i poszerzają wiedzę na temat ochrony przed korozją, a do takich należy prezentowana pozycja, przyczyniają się do skutecznej walki z korozją, a tym samym do zwiększenia trwałości różnych materiałów konstrukcyjnych i przedłużenia okresu ich eksploatacji. Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania i zadania do rozwiązania związane tematycznie z treścią rozdziału oraz odpowiedzi i rozwiązania, co umożliwia czytelnikowi sprawdzenie swoich umiejętności.

Książka jest cennym źródłem informacji dla studentów i innych osób szukających podstawowej wiedzy na tematy korozyjne. Przydatna jest jednak również inżynierom, badaczom i technologom, którzy poszukują specyficznych informacji z zakresu korozji i ochrony przed korozją. Przedmowę zakończył Autor zdaniem zamieszczonym w pierwszym wydaniu książki: „Jeśli ta książka pobudzi młode umysły do szukania rozwiązań ustawicznych problemów korozyjnych oraz pomoże zmniejszyć ogromne straty ekonomiczne i przerażające marnotrawstwo zasobów naturalnych spowodowane zniszczeniem materiałów, to spełni się główny cel jaki postawili sobie autorzy”.

Więcej informacji w „Ochronie przed Korozją” nr 8/2009.

Firmy wspierające PSK