Światowe spotkanie branży przemysłowych technologii lakierniczych

W dniach od 9 do 12 kwietnia 2024 roku w Karlsruhe odbędzie się kolejna edycja Światowych Targów Przemysłowych Technologii Lakierniczych PaintExpo. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim i stanowią najważniejsze miejsce prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych, innowacji i trendów dla przemysłu lakierniczego. Podczas nadchodzącej edycji swoją ofertę zaprezentuje ponad 550 wystawców z prawie 30 krajów. Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi ok. 12.000 specjalistów z branży z 57 krajów.

Światowe spotkanie branży przemysłowych technologii lakierniczych

Światowe marki i szerokie grono nowych firm z całego świata

Nadchodząca edycja targów PaintExpo już teraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na arenie międzynarodowej: większość zgłoszonych wystawców pochodzi z krajów Europy Zachodniej – oprócz Niemiec, zwłaszcza z Włoch, Szwajcarii, Austrii, Holandii i Hiszpanii. Coraz więcej zgłoszeń napływa jednak także od firm z Turcji czy Grecji. Na dzień dzisiejszy odsetek wystawców spoza Niemiec wynosi około 40 procent.

Do grona wystawców przyszłorocznej edycji należą zarówno światowi liderzy rynku, jak i średniej wielkości firmy, którzy zaprezentują w Karlsruhe najnowszą ofertę produktów i technologii dla branży lakierniczej. Wśród wystawców znajdują się wiodące niemieckie firmy oraz przedsiębiorstwa spoza Niemiec, m.in.: Axalta, DeFelsko, Dürr, Eisenmann, FreiLacke, Gema Switzerland, J. Wagner, Krautzberger, Louis Schierholz, Nordson, PPG czy Venjakob. Obok stałych wystawców swoją ofertę przedstawią również nowe interesujące firmy, w tym m.in. turecki dostawca technologii czyszczenia i obróbki wstępnej, firma Mitsuda czy specjalista od ogrzewania kontenerów przemysłowych - firma Neybo. Z Polski swój udział zgłosiły już AEREM Industry Sp. z o.o. - dostawca filtrów powietrza, Consus Sp. z o.o. – producent farb proszkowych, Filters Engineering Sp. z o.o. - oferujący filtry do kabin lakierniczych i malarskich, Filtrilo Sp. z o.o. - dostawca filtrów powietrza, ECO-LINE Sp. z o.o. – dostawca zaawansowanych technologicznie i ekologicznie linii lakierniczych oraz międzynardowy producent materiałów z zakresu lakiernictwa, firma NOVOL Sp. z o.o..

Tu bije serce przemysłu lakierniczego

Targi PaintExpo stanowią najważniejsze międzynarodowe spotkanie przedstawicieli i decydentów branży przemysłu lakierniczego. Są miejscem prezentacji innowacji i trendów dla wszystkich etapów lakiernictwa przemysłowego – od przygotowania powierzchni, poprzez lakiery, farby, urządzenia i systemy lakiernicze, po kontrolę jakości. Wystawcy prezentują tunaj nowsze rozwiązania i technologie dla rynku powłok dla wszystkich branż, rodzajów technologii i materiałów – zarówno lakierowania ciekłego, proszkowego, jak i techniki coil coating.

Oferta wystawiennicza targów PaintExpo obejmuje następującą tematykę:

- linie produkcyjne, kabiny, komory lakiernicze

- systemy i urządzenia do lakierowania ciekłego i proszkowego oraz technologii coil coating

- systemy aplikacji, pistolety natryskowe

- lakiery ciekłe i proszkowe

- automatyzacja i sterowanie

- systemy i urządzenia transportu bliskiego zasięgu, m.in. chwytaki, przeciągarki, przesuwnice i przenośniki

- instalacje, systemy sprężonego powietrza

- oczyszczanie i obróbka wstępna

- suszenie i utwardzanie

- ochrona środowiska, oczyszczacze powietrza, urządzenia do uzdatniania i oczyszczania wody, recycling i utylizacja

- akcesoria np. materiały i systemy pokrywające, wieszaki, filtry, pompy

- technika pomiaru i kontroli, zapewnienie jakości

- usuwanie farby

- powlekanie

- opakowania

- usługi

- badania

- szkolenia i edukacja, literatura specjalistyczna

W ramach targów PaintExpo wystawcy mają możliwość prowadzenia rozmów oraz wymiany wzajemnych doświadczeń z licznym gronem specjalistów z branży odwiedzającym targi, a także doskonałą okazję do nawiązywania nowych interesujących kontaktów biznesowych.

Grono odwiedzających stanowią przedstawiciele lakierni, przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego, poddostawczego, elektronicznego, meblowego, lotniczego i kosmicznego, okienniczego oraz przemysłu tworzyw sztucznych i AGD. Ponad 88% odwiedzających posiada w reprezentowanych przedsiębiorstwie decyzje zakupowe.

Szansa dla polskich przedsiębiorstw – termin zgłoszeń mija 30 listopada 2023 roku!

Polskie firmy, zainteresowane udziałem w targach PaintExpo, zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem organizatora targów PaintExpo w Polsce: info@targilipskie.pl. W przypadku zainteresowania udziałem jako wystawca, prosimy o decyzję do końca listopada br. Od grudnia lista wystawców zostaje zamknięta. Zapraszamy także na oficjalną stronę targów  www.paintexpo.de.

 

 

 

Firmy wspierające PSK

Reklama