Połączenie organizacji NACE i SSPC

Po roku dyskusji członkowie SSPC i NACE International zagłosowali za połączeniem organizacji.

Połączenie organizacji NACE i SSPC

Organizacja NACE została założona w 1943 r. Główna siedziba znajduje się w Houston w Teksasie. Jest to  globalną organizacją non-profit, funkcjonującą w branży kontroli (monitoringu) korozji. LIczy 38 000 członków. Członkami NACE International są inżynierowie, inspektorzy, technicy, naukowcy, właściciele firm, kadra kierownicza, naukowcy, nauczyciele, studenci i inni. Stowarzyszenie jest zorganizowane w czterech obszarach w Ameryce Północnej i czterech obszarach globalnych. NACE International ma 142 sekcje, w tym 33 sekcje studenckie na całym świecie. Organizacja wspiera i opłaca lokalne programy promujące wymianę informacji i edukacji na temat korozji. NACE publikuje czasopismo Materials Performance oraz czasopismo CORROSION. NACE publikuje również ksiażki, opracowania dot. standardowych praktyki i metod badań. Stałe komitety okresowo przeglądają i aktualizują normy co pięć lat. Stowarzyszenie organizuje doroczną konferencję oraz kilka regionalnych spotkań i konferencji na całym świecie.  www.nace.org.

SSPC: The Society for Protective Coatings to profesjonalne stowarzyszenie z branży przemysłowych powłok ochronnych i morskich. Zostało założone w 1950 r. LIczy 11 000 członków. „Oficjalnym głosem SSPC” jest Journal of Protective Coatings & Linings, wydawany co miesiąc przez Technology Publishing Company w Pittsburghu, Pensylwania. Oprócz norm i JPCL, SSPC wydaje książki, instrukcje techniczne, prowadzi szkolenia, profesjonalne programy certyfikacji. www.SSPC.org.

Z powodu znacznego nakładania się misji i działalnosci obydwu organizacji,  w kwietniu 2020 r. członkowie SSPC I NACE zatwierdzili połączenie SSPC z NACE. Fuzja będzie zrealizowana prawdopodobnie do 2021 r.

Firmy wspierające PSK