List do członków PSK


Na właśnie zakończonej konferencji EUROCORR 2017 w Pradze przejęliśmy puchar organizatorów EUROCORRu i… musimy jeszcze zintensyfikować prace związane z jego organizacją.

Mam dla Was w związku z tym wiele zadań:

Firmy, które chciałyby się wystawiać na EUROCORRe proszone są o kontakt ze mną (604553244; akrolikowska@ibdim.edu.pl) lub z Sekretarzem PSK Urszulą Paszek. Poniżej w plikach do pobrania dostępne są informacje dla Wystawców. Nasz ośrodek konferencyjny w Krakowie (ICE) nie ma niestety dużej powierzchni wystawowej dlatego chcę najpierw zaprosić nasze firmy z PSK.
Firmy, które chciałyby sponsorować naszą konferencję (jak zawsze bardzo mile widziane) proszone są o kontakt jak powyżej. Poniżej w plikach do pobrania dostępne są informacje dla Sponsorów.
Firmy, które już na naszej konferencji odpowiedziały pozytywnie na mój apel o sponsorowanie udziału w naszej konferencji polskich studentów, doktorantów i „postdoków” również proszone są o kontakt. Oczywiście mam nadzieje, że takich firm będzie więcej i czekam na odzew.
Wszystkich gorąco zapraszam do zgłaszania referatów i posterów (w języku angielskim). Wszystkie informacje będą wkrótce na stronie www.euroccorr.org  oraz  www.eurocorr2018.org  Poniżej w plikach do pobrania dostępne są spisy referatów i posterów z EUROCORR-u 2017
W czasie konferencji potrzebna nam będzie pomoc w ICE dotycząca obsługi technicznej komputerów i projektorów na 14 salach (na tylu salach równolegle będą się odbywały sesje i spotkania) oraz pomoc „informacyjna” – kierowanie uczestników konferencji do właściwych sal, informowanie „co, gdzie, kiedy” (około 10 - 20 osób). Jako korzyść uboczna dla tych osób będzie możliwość bezpłatnego wzięcia udziału w konferencji w wolnym czasie.
Potrzebujemy firmy krakowskiej, u której można by było składować wyposażenie stoisk wystawowych przysłane przed konferencją (ewentualnie z możliwością dostarczenia tego potem do ICE)
Niezbędna jest mobilizacja środowiska naukowego, aby wzięło udział w naszym EUROCORRe. Do tej pory udział Polaków w EUROCORRe był zawstydzająco mały (ok. 10 osób każdego roku). Czechów w tym roku było 74, a Francuzów w zeszłym roku w Montpellier 350! Dlatego stworzyliśmy dla polskich uczelni i instytutów naukowych możliwość wystawienia się podczas konferencji ze swoimi osiągnięciami. Rozpowszechnijcie proszę tę możliwość. Poniżej w plikach do pobrania dostępne są informacje dla Uczelni.
W trakcie przygotowań do konferencji pojawi się na pewno jeszcze wiele spraw, z którymi będę się do Was zwracać oraz w następnym liście napiszę szerzej o możliwościach jakie dla nas wszystkich wiążą się z EUROCORRem (wielkie spotkanie „Młodych EFC”, kurs dla przyszłych inspektorów, kurs z podstaw elektrochemii do zastosowań polowych, workshop z nowych przepisów dotyczących emisji substancji szkodliwych wewnątrz pomieszczeń, workshop dotyczący ciekawych przypadków korozyjnych, plenarny referat NACE o nowym raporcie z oceny strat korozyjnych i wiele innych).

Nie jesteśmy tak wielkim i bogatym stowarzyszeniem jak te, które do tej pory organizowały EUROCORR ale mam nadzieję, że uda nam się zorganizować ciekawą, twórczą konferencję, z której skorzystamy jako PSK, jako wszystkie firmy działające w tej branży na terenie Polski i jako każdy z nas.

Z pozdrowieniami, Agnieszka Królikowska

Na zdjęciu: Prof. Tomáš Prošek, organizator konferencji w Pradze i prof. Damien Féron, przewodniczący EFC przekazali mi właśnie puchar 

Firmy wspierające PSK